Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ślad w sercu

Za 75 dni rozpocznie się maryjna peregrynacja w diecezji.

Coraz więcej wiemy na temat nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji płockiej. I od razu należy zwrócić uwagę, że nie chodzi tu tylko o kolejną akcję duszpasterską. Pamiętam rozmowę z paulinami, którzy opiekują się obrazem jasnogórskim w czasie nawiedzenia. - Aby spojrzeć w oczy Maryi, trzeba mieć czyste serce. W przygotowaniu do peregrynacji należy odkryć modlitwę maryjną - Apel Jasnogórski. Z pewnością pomoże w tym akt zawierzenia Matce Bożej oraz przygotowanie konkretnych darów duchowych. Niech one będą solidnie przemyślane, wymodlone i przygotowane, aby nasz dar dla Maryi był szczery - mówił wtedy o. Marek Kowalski.

W Płocku trwają dni pastoralne poświęcone tematowi maryjnego nawiedzenia w diecezji. Co ciekawe, wśród zaproszonych prelegentów są przede wszystkim świadkowie peregrynacji w swoich diecezjach. Może więc taki powinien być tor naszych przygotowań, aby odwiedziny Maryi obudziły w nas modlitwę zawierzenia i zainspirował do świadectwa? Jeśli o tym pomyślimy na początku: księża i świeccy, to może nawiedzenie obrazu nie będzie tylko kolejną, dobrze zorganizowaną akcją kościelną, ale zostawi ślad w sercu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma