Nowy numer 21/2018 Archiwum

Święta dla każdego

Obchodom świąt Zmartwychwstania Pańskiego towarzyszą charytatywne akcje Caritas i naszych parafii.

Po raz trzeci na wielkanocne śniadanie w Płocku zaprosił bp Piotr Libera i Caritas Diecezji Płockiej. To zaproszenie było szczególnie skierowane do osób samotnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Śniadanie po Mszy św. rezurekcyjnej w katedrze, odbyło się na dziedzińcu Caritas Diecezji Płockiej przy ul. Sienkiewicza 34.

Podobne akcje wielkanocne z myślą o osobach potrzebujących organizują parafie w naszej diecezji. Od dziewięciu lat parafia św. Mateusza w Pułtusku organizuje "kosz dla biednych". W Wielką Sobotę wierni przychodząc do bazyliki ze święconką, mogą ofiarować dary żywnościowe dla biednych.

Podobną akcję zorganizowała w tym roku parafia św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. W Wielką Sobotę, na środku kościoła, obok stołu ze święconkami, stał ogromny kosz, który ciągle się zapełniał produktami żywnościowymi. Dary zostały przekazane przez Akcję Katolicką i członków Diakonii Miłosierdzia potrzebującym z terenu parafii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma