Nowy numer 2/2021 Archiwum

Szczęśliwe rezygnacje

Wielkopostny Dzień Skupienia w parafii ojców pasjonistów z zespołem ewangelizacyjnym z Glinojecka.

Znana grupa muzyczna z Glinojecka wystąpiła z programem "Zamyślenie pasyjne" podczas parafialnego dnia skupienia. Jak powiedział witając "Moją Rodzinę" o. Wiesław Wiśniewski, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki, poprzez muzykę, śpiew i świadectwo prowadzą oni ku krzyżowi i Chrystusowi. Podczas Mszy św. rodzinny zespół państwa Wiśniewskich zapewnił wspaniałą oprawę muzyczną, na którą złożyły się znane pieśni z jego repertuaru. O swoim przeżywaniu wiary mówiła Aldona Wiśniewska - mama Antoniny, Gabriela, Szymona, Mikołaja, Jeremiasza oraz żona Artura, który z powodu choroby nie mógł przyjechać.

- Chciałabym podzielić się z wami świadectwem życia, ale będzie to zaledwie maleńki fragment tego, czym żyje wiele rodzin – wyjaśniła na początku. Zastanawiając się nad sensem bycia chrześcijaninem zauważyła, że polega on na rezygnacji z własnego „ja”, po to, aby służyć innym. Jako przykład takiej postawy przywołała postać swej babci, z którą łączyły ją bardzo bliskie więzi i która zmieniła jej życie. Wszystko, co babcia robiła, było podporządkowane dzieciom, dla których ciężko pracowała. Wieczorem utrudzona klękała zawsze do modlitwy.

- Przyglądając się tej niezwykłej, a jednocześnie prostej kobiecie, odkrywałam Pana Boga przez służbę drugiemu człowiekowi z wielką, bezinteresowną miłością – akcentowała Aldona. – Warto zaprosić do swojego życia Pana Boga, aby był jego wyznacznikiem, aby otwierał nasze serca, oczy i uszy, byśmy chłonęli Jego miłość i potem podawali ją dalej.

Parafialny dzień skupienia odbył się dzięki wsparciu Fundacji SCALAM - Prostujemy drogi życia, która objęła również patronat honorowy nad wyjazdem "Mojej Rodziny" na Światowe Spotkanie Rodzin do Filadelfii we wrześniu tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama