Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czerwińsk. Misterium trwa do Niedzieli Palmowej

Spektakle pasyjne odbywają się jeszcze przez dwa najbliższe weekendy.

20 marca  i 27 marca (piątki) - klasztor księży salezjanów

godz. 10.00 i 13.00

 

21 marca i 28 marca (soboty) - klasztor

godz. 12.00 i 15.00

 

22 marca i 29 marca (Niedziela Palmowa) - klasztor

godz. 11.30 i 15.00

Czerwińska Męka Pańska ma długą tradycję. Została napisana przed II wojną światową przez ks. Franciszka Harazima, a monumentalną muzykę skomponował do niej ks. Antoni Hlond (brat prymasa Polski, Augusta).

W klasztorze w Czerwińsku spektakl pasyjny wystawiany był przez 70 lat. Wydarzenie przyciągało tysiące pielgrzymów nie tylko z północnego Mazowsza. 

W ubiegłym roku, po 10-letniej przerwie to ogromnie popularne widowisko wielkopostne powróciło, w nowej odsłonie.

W role postaci w Męce Pańskiej wcielali się przed laty klerycy - przyszli księża salezjanie, obecnie w spektakl zaangażowali się także profesjonalni aktorzy, zaangażowani w różne teatry i projekty artystyczne, a zarazem związani ze środowiskiem salezjańskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma