Nowy numer 32/2020 Archiwum

Ciechanów. Pobożnie, z gestem i z tradycją

Od kościoła poaugustiańskiego do ciechanowskiej fary będzie wiódł szlak miejskiej Drogi Krzyżowej.

20 marca - kościół poaugustiański (klasztorek);

19.00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta przejdzie do kościoła farnego.

 

20 marca - wielkanocna zbiórka żywności

Akcja ruszy w 45 sklepach spożywczych na terenie Północnego Mazowsza. Wspólnie z organizacjami lokalnymi żywność będzie zbierana m.in. w Ciechanowie, Płońsku, Mławie, Przasnyszu, Glinojecku i Opinogórze.

Darczyńcą może być każdy. Wystarczy kupić kilka produktów więcej i przekazać je wolontariuszom Banku Żywności. Żywność będzie zbierana przy sklepowych kasach. Bank Żywności w Ciechanowie systematycznie wspiera pozyskaną żywnością tysiące osób z terenu siedmiu powiatów Północnego Mazowsza, z tego prawie trzy tysiące z samego Ciechanowa. Wiele z nich nie jest w stanie codziennie zapewnić sobie posiłku.

Lista sklepów, w których będzie można wziąć udział w tegorocznej świątecznej akcji znajduje się na stronie internetowej Banku Żywności.

 

28 marca - deptak na ulicy Warszawskiej

11.00-18.00 - Ciechanowski Jarmark Wielkanocny

W centrum miasta pojawią się stoiska z rękodziełem, warsztaty, ludowa muzyka, świąteczne przysmaki i różnego rodzaju artystyczne propozycje, związane z wielkanocnym klimatem.

W trakcie jarmarku planowane są warsztaty i atrakcje dla dzieci. 

Wydarzenie przygotowują Urząd Miasta, stowarzyszenie "Nasze Śródmieście", COEK STUDIO oraz Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama