Nowy numer 32/2020 Archiwum

Korony wróciły do oborskiej Piety

Poświęcenie koron dla figury Matki Bożej Bolesnej z Synem odbyło się w opactwie pobenedykyńskim, w kaplicy św. Benedykta. Do Płocka przywiózł je o. Włodzimierz Durbas, przeor klasztoru i sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.

Korony wykonane ze złota zostały odrestaurowane w Krakowie. Ta, która zdobi Matkę Bożą została ozdobiona szafirami, a cierniowa Jezusa - rubinami.

- Obrazy i rzeźby Maryi są znakiem jej macierzyńskiej miłości, kierują nasze myśli i serca ku naszej Królowej, która jest szafarką różnych łask - mówił biskup płocki. - Nowe korony dla wizerunku Matki Bożej Bolesnej w Oborach, niech będą znakiem zachęcającym wiernych do uciekania się pod królewski i macierzyński płaszcz opieki Maryi w oborskim sanktuarium - dodał bp Piotr.

- Zdecydowaliśmy się na złote korony, bo w przyszłym roku przypada 40. rocznica koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej. W przyszłym roku, planujemy odnowić cały, wielki ołtarz, w którym Matka Boża króluje przeszło 400 lat - mówi o. Włodzimierz Durbas.

- Ten kult mimo tylu zawieruch wojennych został nieprzerwany, bo nasz klasztor nigdy nie został zamknięty przez zaborców - dodaje.

Pietę Oborską koronował w 1976 r. Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński.

Korony wróciły do oborskiej Piety   Odnowione korony dla Piety Oborskiej. Agnieszka Kocznur /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama