Nowy numer 28/2018 Archiwum

Korony wróciły do oborskiej Piety

Poświęcenie koron dla figury Matki Bożej Bolesnej z Synem odbyło się w opactwie pobenedykyńskim, w kaplicy św. Benedykta. Do Płocka przywiózł je o. Włodzimierz Durbas, przeor klasztoru i sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.

Korony wykonane ze złota zostały odrestaurowane w Krakowie. Ta, która zdobi Matkę Bożą została ozdobiona szafirami, a cierniowa Jezusa - rubinami.

- Obrazy i rzeźby Maryi są znakiem jej macierzyńskiej miłości, kierują nasze myśli i serca ku naszej Królowej, która jest szafarką różnych łask - mówił biskup płocki. - Nowe korony dla wizerunku Matki Bożej Bolesnej w Oborach, niech będą znakiem zachęcającym wiernych do uciekania się pod królewski i macierzyński płaszcz opieki Maryi w oborskim sanktuarium - dodał bp Piotr.

- Zdecydowaliśmy się na złote korony, bo w przyszłym roku przypada 40. rocznica koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej. W przyszłym roku, planujemy odnowić cały, wielki ołtarz, w którym Matka Boża króluje przeszło 400 lat - mówi o. Włodzimierz Durbas.

- Ten kult mimo tylu zawieruch wojennych został nieprzerwany, bo nasz klasztor nigdy nie został zamknięty przez zaborców - dodaje.

Pietę Oborską koronował w 1976 r. Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński.

Odnowione korony dla Piety Oborskiej.   Odnowione korony dla Piety Oborskiej. Agnieszka Kocznur /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma