Nowy numer 33/2020 Archiwum

Pomoc w żałobie

W Płocku bezpłatne porady psychologiczne oferują specjaliści z ”Metanoi”. Współczesny świat nie daje często przyzwolenia na spokojne przejście przez proces żałoby.

Psycholodzy z Centrum Psychologiczno - Pastoralnego ”Metanoia” w Płocku zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad dotyczących trudności w przeżywaniu straty po bliskich. - Niektórzy nie akceptując odejścia kogoś bliskiego, żyją tak, jakby czas zatrzymał się w momencie jego śmierci i wycofują się z wszystkich dotychczasowych aktywności - przekonują psycholodzy.

- Pomoc kierujemy do wszystkich osób, które przeżywają żałobę po stracie najbliższych. Szczególnie gorąco zapraszamy rodziców tracących dzieci w wyniku poronienia lub martwego urodzenia. Nasza pomoc kierowana jest również do dzieci i młodzieży, których spotkała strata rodziców, rodzeństwa lub kolegów. Jesteśmy również otwarci na pomoc rodzicom, których dzieci odeszły w wyniku choroby czy wypadku, zapraszamy także osoby w żałobie po zmarłym współmałżonku czy przyjacielu - wyjaśnia Aleksandra Stupecka, psycholog.

Tłumaczy, że zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc jest duże, bo współczesny świat nie daje często przyzwolenia na spokojne przejście przez proces żałoby. - Chcemy dać osobom tego potrzebującym prawo do przeżycia straty po bliskim we własnym tempie i we własny sposób - mówi Stupecka.

Dyżury psychologa odbywają się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w godzinach 16-18. Centrum Psychologiczno-Pastoralne ”Metanoia” mieści się w al. Kobylińskiego 21a. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama