Nowy numer 33/2020 Archiwum

Wystarczył jeden weekend

Studenci z Laboratorium Wiary, w ramach formacji w Ruchu Rodzin Nazaretańskich, uczestniczyli w rekolekcjach w Dąbrowie k. Mławy.

Spotkanie przebiegało pod hasłem: "I odczuł głód…". Pod kierunkiem ks. Grzegorza Zakrzewskiego młodzi ludzie szukali odpowiedzi na takie pytania jak: Czym jest głód, jaki jest jego sens w życiu, jak z nim walczyć i czym się nie "obżerać".

Przez trzy dni uczestnicy rekolekcji spotykali się na medytacji Słowa Bożego, konferencjach, Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. Mieli spotkania w małych grupach dzielenia i nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego podjęty został temat serca Jezusa, Maryi, Weroniki, Szymona, ale przede wszystkim każdego człowieka. Po wieczornej projekcji film "Bóg nie umarł", odbyła się wspólna dyskusja, praca w grupach, wymiana spostrzeżeń i przemyśleń.

- Wystarczył jeden weekend, aby zawiązała się wspólnota otwartych na Boga i na siebie nawzajem ludzi. Potrzebowałem tego czasu skupienia i odpoczynku duchowego, ale też radości przeżywanej we wspólnocie – mówi Paweł. - Mam nadzieję, że te rekolekcje przyniosą owoce w moim życiu i dobrze pozwolą przygotować się do świąt wielkanocnych - dodaje Kasia.

- Każdy z uczestników przeżył te rekolekcje inaczej, w sercu zachował inne słowa i podjął różne postanowienia. Jednak dla każdego z nich był to czas spędzony z Bogiem, dla Boga i w bliskości z Nim. Za te rekolekcje chwała Panu! – reasumuje Antonina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama