Nowy numer 30/2021 Archiwum

Z powiatu przasnyskiego do...

W tym roku to powiat nowodworski otrzymał tytuł, przyznawany z inicjatywy marszałka województwa.

Harmonogram wydarzeń, które złożą się na przedsięwzięcie związane z tytułem „Stolica Kultury Mazowsza” będzie niebawem opublikowany na stronach samorządu województwa mazowieckiego i starostwa nowodworskiego, ale już wiadomo, że będą to m.in. obchody 76. rocznicy Obrony Modlina 1939, Flash mob na terenie portu lotniczego Warszawa – Modlin, II Mazowiecki Przegląd Piosenki i Pieśni Powstańczej. Będą też festiwale i projekty, promujące tradycje kulturowe, jak Festiwal Kultury Żydowskiej, „Warszawa Singera” w Leoncinie, Biesiada Rozśpiewanych Narodów i XXXIX Ogólnopolski Zlot Przyjaciół Indian.

Wydarzenia kulturalne, patriotyczne i upamiętniające historię tego regionu, które będą odbywać się w tamach tego projektu, mają nie tylko integrować mieszkańców, ale i przyciągać gości. Laureat konkursu otrzyma na realizację tych przedsięwzięć 100 tys. zł od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Powiat nowodworski obejmuje gminy w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Zakroczymiu, Pomiechówku, a także w Czosnowie i Leoncinie. Jego włodarze otrzymają symboliczny klucz do Stolicy Kultury Mazowsza od powiatu przasnyskiego, laureata poprzedniej edycji tego projektu. Przypomnijmy, że wcześniej tytuł ten nosił m.in. powiat mławski, oraz miasta Pułtusk, Płońsk, Sierpc i Maków Mazowiecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama