Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Skarbonki już czekają

40 tys. skarbonek "Jałmużny Wielkopostnej” trafiło do parafii diecezji płockiej.

Do włączenia się w akcję ofiarowywania pieniędzy do tekturowych skarbonek zaprasza płocki Caritas. W ten sposób swoją hojność mogą okazać dzieci, dorośli, osoby starsze, a także całe rodziny. Skarbonki są rozprowadzane w szkołach i parafiach całej diecezji. Dobroczynnej akcji przyświeca w tym roku hasło ”Wiara i miłosierdzie”.

- Niech wiara mobilizuje nas do podejmowania wyrzeczeń i do przekazywania tego co mamy dla tych, którzy są w trudniejszej sytuacji - zachęca ks. Szczepan Bugaj, dyrektor płockiego Caritas. - Pamiętajmy, że nawet nasze niewielkie wyrzeczenia mają wielki sens. Uzyskane w tegorocznej akcji pieniądze zasilą dzieła miłosierdzia Caritas Diecezji Płockiej - zaznacza ks. Bugaj.

W zeszłym roku, w ramach charytatywnej akcji zebrano około 40 tys. zł. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma