Nowy numer 28/2018 Archiwum

Poznaj świętego harcerza

W Rypinie odbył się drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.

32 gimnazjalistów z Rypina, Brodnicy i Jabłonowa wzięło udział w konkursie: "Bł. Stefan Wincenty Frelichowski na tle historii Kościoła i skautingu w Polsce, w latach 1913-1945".

Przez kilka tygodni swych 23 wychowanków przygotowywała do konkursu s. Krzysztofa, pasterka - katechetka w Zespole Szkół Miejskich i posługująca w parafii Trójcy Świętej w Rypinie.

- Zaskoczyło nas, że tak wiele pytań dotyczyło nie tyle samej postaci ks. Frelichowskiego, ile historii skautingu, ale właśnie na tym polega trudność konkursów interdyscyplinarnych - mówili po rozwiązaniu testów uczestnicy olimpiady.

- Moi uczniowie skrupulatnie poznali historię ks. Stefana Frelichowskiego. Z pasją ją studiowali, bardzo dużo o nim czytali. Teraz przed sześcioma uczniami ciąg dalszy zmagań, bo 5 marca czeka ich finał w Toruniu - mówi s. Krzysztofa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma