Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prezydent z doradcami

W Ciechanowie, Krzysztofa Kosińskiego w rządzeniu miastem, będzie wspierała rada społeczna.

Wśród społecznych doradców nowego prezydenta Ciechanowa znalazł się m.in. językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, olimpijczyk Szymon Kołecki, były prezydent miasta Marcin Stryczyński, szefowa Powiatowego Centrum Kultury Teresa Kaczorowska i ks. Krzysztof Jończyk – dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Rada Społecznych Doradców liczy 18 osób. - Cieszę się, że zostałem zaproszony do grona doradców. Jest mi miło, że w ten sposób zostało zauważone i docenione również nasze diecezjalne radio, które od  lat informuje i towarzyszy mieszkańcom północnego Mazowsza - powiedział ks. dyrektor Jończyk.

Jej zadaniem będzie opiniowanie i konsultowanie najważniejszych strategicznych działań ratusza. Jak informuje Renata Jeziółkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów, nowe gremium składa się z osób reprezentujących różne środowiska społeczne, zawodowe i gospodarcze. Są to mieszkańcy Ciechanowa i osoby związane bądź pochodzące z miasta, np. prof. Bralczyk.

- Władza nie jest wszechwiedząca, musi wsłuchiwać się w opinie mieszkańców i ekspertów w konkretnych dziedzinach życia. Stąd pomysł stworzenia grupy doradczej, która co najważniejsze będzie funkcjonowała bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, społecznie, w ramach indywidualnego zaangażowania na rzecz rozwoju miasta –  powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

- Raz na pół roku będzie odbywało się formalne spotkanie wszystkich doradców. Projekty i propozycje ratusza będą konsultowane z doradcami za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w ramach indywidualnych spotkań z kierownictwem ratusza – precyzowała rzecznik Renata Jeziółkowska.

Skład Społecznej Rady Doradców prezydenta miasta Ciechanów jest następujący: Jerzy Bralczyk, Szymon Kołecki, Danuta Drzewiecka, Marcin Stryczyński, Józef Borkowski, Adam Stępkowski, Ryszard Sobotko, Marek Jakubiak, Krzysztof Kubiak, Dariusz Węcławski, Mirosław Szymańczyk, Bożena Kapczyńska, Hanna Miłoboszewska, Grzegorz Koc, Teresa Kaczorowska, Zdzisław Piotrowski, ks. Krzysztof Jończyk i Adrian Brzozowski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama