Nowy numer 44/2020 Archiwum

Budżet kontynuacji

Budżet Płocka na 2015 r. zakłada m.in.: udrożnienie śródmieścia, plany na lotnisko, modernizację szkół i przedszkoli, oddanie nowej hali sportowej, remonty na ul.1 Maja i Gradowskiego i modernizację nabrzeża wiślanego.

Plan finansowy, zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego i jego współpracowników, został przyjęty głosami 10 (z 15) obecnych radnych. Przy uchwalaniu budżetu Płocka nie brakowało emocji, wszystkie wnioski radnych z PiS zostały odrzucone.

- Projekt budżetu na 2015 r. będzie przede wszystkim projektem kontynuacji dobrych zmian zapoczątkowanych w ubiegłej kadencji - mówił A. Nowakowski w czasie sesji budżetowej.

Szczególną uwagę zwracał na plany przygotowania atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, które w najbliższej przyszłości zostaną objęte specjalną strefą ekonomiczną.

- Chcemy budować przemysłowy Płock, jednak nie miasto kominów, ale centrum inwestycji, przyjazne inwestorom i mieszkańcom. Dlatego ogłosiliśmy największy przetarg na sprzedaż terenów pod inwestycje przemysłowe - ponad 19 hektarów byłego lotniska - zapowiedział.

W tym roku priorytetem ma być budowa drugiego i trzeciego odcinka obwodnicy. Na terenie miasta powstaną dwa nowe parki, pojawią się także nowe siłownie pod chmurką. Zaczną się także przygotowania do budowy domu seniora. - Lista inwestycji jest długa i zapewne wiele miast mogłoby nam jej pozazdrościć - mówił prezydent.

Przyjęty na 2015 r. plan zakłada, że budżet zamknie się w kwocie 830 mln zł. Oświata i edukacja pochłoną najwięcej, bo ponad 292 mln zł, a pomoc społeczna - niemal 90 mln zł. 

Więcej o budżetach napiszemy w numerze 6. "Gościa Płockiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama