Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolędowanie za Wisłą

Chór Miasta i Gminy Gąbin wyśpiewał kolędy w kościołach, szkole i hali sportowej.

W tym sezonie chór koncertował w: Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach, podczas Koncertu Bożonarodzeniowego w hali sportowej w Gąbinie, w kościele parafialnym w Gąbinie razem z Kwartetem Smyczkowym BEMOLLA z Płocka, a ostatnio w kościele parafialnym w Sannikach.

Gąbińscy chórzyści w ciągu trzech lat działalności poczynili ogromne postępy. W repertuarze pojawiają się coraz trudniejsze utwory. Ogromna w tym zasługa prowadzących chór, ale podczas występów daje się odczuć również wielką radość ze śpiewania. W ostatnią niedzielę do Sannik chórzystów zaprosił ks. Stanisław Dujka, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, i Aleksandra Głowacka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach.

- W tym roku szkolnym wystąpiliśmy już po raz siódmy, zaś kolędy zaprezentowaliśmy po raz czwarty - mówią członkowie chóru, którym dyrygował Sławomir Gałczyński, a wspomagali go: Eliza Łochowska i Dariusz Petera.

W programie ostatniego koncertu znalazły się m.in. kolędy: ”Narodził się Jezus Chrystus”, ”Przybieżeli do Betlejem pasterze”, ”Nuż my wszyscy zaśpiewajmy”, ”Nad Betlejem w ciemną noc”, ”Obchodząc Jezusa dziś narodzenie” i ”Bracia, patrzcie jeno”. Czterech solistów: Joanna Sapińska, Marzena Kozakiewicz, Witold Figurski i Michał Krysiak z towarzyszeniem chóru wykonali kanon ”Oculi nostri”. Innymi utworami wykonanymi w czasie występu były: ”Niechaj będzie głośno wszędzie” i ”Niebo, wykrzykuj!” oraz pieśń ”Bless the Lord”, a na koniec: ”Bóg się rodzi".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama