Po pierwsze - dobry rachunek

Za nami kolejne spotkanie w płockiej farze, poświęcone spowiedzi. O tym, jak przygotować się do tego sakramentu mówił bp Antoni Długosz z Częstochowy.

 

Gość Farnego Wieczoru Wiary odpowiadał też na pytania słuchaczy, którzy szczelnie wypełniali farną salę. – Skąd pewność, że nie musimy ponownie się spowiadać z dawnych grzechów? Czy w spowiedzi potrzebne jest pośrednictwo kapłana? Jak poprosić o kierownictwo duchowe? Co z zatajonym grzechem ciężkim? – to pytania, które padały ze strony uczestników.

Bp Antoni Długosz przypomniał m.in. ważną prawidłowość – tacy są księża, jakie są rodziny; to rodziny są najważniejszym seminarium. W konferencji ksiądz biskup odniósł się także kilka razy do grzechu aborcji, m.in. przypominając, że kobieta, która raz wyspowiada się z niego, nie musi już do niego wracać podczas kolejnych spowiedzi.

- Mnie jako „biskupa od dzieci” dzisiaj bardziej niepokoi to, że gdy kobieta zabija dziecko, to prawo państwowe jej broni. Teraz są jeszcze te pigułki „dzień po”... Pamiętajmy, że jeśli jakakolwiek ustawa jest sprzeczna z przykazaniami Bożymi, nie obowiązuje człowieka wierzącego. Jest przykazanie nie zabijaj; a to nie jest jakaś komórka, tylko człowiek, obojętnie, czy ma tydzień, dwa, czy trzy – mówił bp Antoni.

Gość styczniowego Farnego Wieczoru Wiary jest biskupem pomocniczym diecezji częstochowskiej, duszpasterzem narkomanów (założył Katolicki Ośrodek Leczenia Uzależnień „Betania), osób niepełnosprawnych, a także wykładowcą, autorem wielu książek; znany jest z katolickiego programu „Ziarno”; został także Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Bp Antoni Długosz był gościem nowego cyklu Farnych Wieczorów Wiary, organizowanych przez ks. Krzysztofa Rucińskiego w parafii św. Bartłomieja w Płocku. Cykl ten poświęcony jest sakramentowi spowiedzi.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

am