Nowy numer 24/2018 Archiwum

To nie jest lek

Stanowisko płockiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy w kwestii tzw. pigułki ”dzień po”.

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Koło w Płocku wydali oświadczenie, którego treść publikujemy poniżej.

”Zgadzamy się całkowicie z opinią Zespołu Ekspertów KEP, że pigułka „dzień po” nie jest lekiem. Uważamy też, że jest niezgodne z prawdą twierdzenie jakoby istniał w Polsce obowiązek rozprowadzania pigułki bez recepty, wynikający ze zobowiązań unijnych. Podzielamy wreszcie obawy wyrażone w Stanowisku Zespołu Ekspertów o zdrowie kobiet, które bez kontroli lekarza często stosują pigułkę postkoitalną. Doraźna bowiem antykoncepcja nie jest obojętna dla zdrowia kobiet”.

Oświadczenie podpisał Janusz Maciejewski, który jest prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Koło w Płocku.

Medycy podziękowali także za klarowne i jednoznaczne stanowisko zajęte przez Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski w sprawie dopuszczenia do swobodnego obrotu handlowego pigułki postkoitalnej. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma