Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wrócili z Taize

37 Europejskie Spotkanie Młodych odbyło się w tym roku w mieście tysiąca wież i dzwonnic - Pradze. Wśród tysięcy uczestników Taize nie zabrakło młodych z diecezji płockiej.

Młodzi z całej Europy i z innych kontynentów zostali przyjęci na kilka dni przez parafie, wspólnoty i mieszkańców Pragi. Na wyjazd do Taize zdecydowało się także około 30 osób z różnych stron diecezji płockiej.

Pojechali przede wszystkim ci, którzy nie byli wcześniej na spotkaniach ESM. Młodzież z m.in. Płocka, Płońska, Ciechanowa i Przasnysza wyruszyła do Pragi późnym wieczorem 28 grudnia a wróciła do Płocka 2 stycznia. Po powrocie mówili, że ten wyjazd pozwolił im poznać ludzi różnych narodowości, inne kultury, ale przede wszystkim pomógł im dostrzec radość z bycia chrześcijaninem.

- Dla nas wszystkich było to ogromne przeżycie. Wzruszające było widzieć tak wiele osób, z różnych krajów, których łączy Pan Bóg, którzy odmawiają modlitwę ”Ojcze Nasz” w tak wielu językach - wspomina Aleksandra Grzybowska z Płocka.

  Młodzież w czasie ESM spotykała się w międzynarodowych grupach
z arch. Aleksandry Grzybowskiej
- W Pradze urzekła nas także olbrzymia serdeczność osób, które spotykaliśmy na co dzień, których mijaliśmy na ulicy, ale przede wszystkim rodzin, które wspaniale nas przyjęły - zaznacza. Dodała, że ta gościna to cenne doświadczenie z racji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, gdy także nasza diecezja będzie gościć młodzież z różnych stron świata.

Kolejne spotkanie w duchu Taize odbędzie się za rok w Hiszpanii. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma