To był bogaty i intensywny czas, na który złożyły się ważne wydarzenia w Kościele płockim, wybory samorządowe, wielkie remonty i ciekawe wydarzenia kulturalne.
Posłani w diecezję
Rozesłanie ekip kerygmatycznych diecezji płockiej
Agnieszka Małecka /Foto Gość
6 grudnia. Ponad stu ewangelizatorów, w tym 80 osób świeckich przygotowywało się przez rok do głoszenia rekolekcji kerygmatycznych w parafiach całej diecezji. Podczas uroczystej Mszy św., odprawionej w kaplicy MCEW „Studnia”, bo Piotr Libera udzielił im specjalnego błogosławieństwa i posłania.
- Kerygmat, który poprzez Waszą posługę, dotrze do człowieka musi mieć charakter wstrząsającej wieści o tym, że Jezus nadal żyje i działa w historii ludzkości. Nikt nie może pozostać obojętny wobec tego działania: trzeba mu się poddać, trzeba przyjąć oczywistość faktów poświadczonych przez znaki, trzeba uwierzyć, trzeba się nawrócić – powiedział w homilii ordynariusz płocki.
- Umiłowani! Kerygmat jest słowem Boga i zwraca się nie tylko do rozumu człowieka, ale i do serca i do woli. Człowiek otrzymuje propozycję, której przyjęcie może nadać nowy sens jego życiu, może obudzić nadzieję. Niech wasza obecność w parafiach będzie potężną manifestacją wiary i szkołą nadziei – zachęcał bp Libera.
Podsumowali Rok Czytelnika
12 grudnia. W Płocku, podczas specjalnej gali odbyło się podsumowanie inicjatyw podjętych w Roku Czytelnika. Złożony projekt „Mam apetyt na czytanie”, realizowany w 2014 r. przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego, zaangażował niemal wszystkie środowiska miasta.
- Staraliśmy się wychodzić szczególnie naprzeciw oczekiwaniom młodych czytelników – akcentowała w czasie gali Joanna Banasiak, szefowa Książnicy, przypominając o takich akcjach jak: poetycki flashmob, inicjatywa „Menu na Rok Czytelnika z dostawą na miejsce”, czytanie „Dziadów”, pikniki, czy cieszącą się ogromną popularnością pierwszą „Noc w Bibliotece”. W Roku Czytelnika gościli w płockiej bibliotece: Wiesław Myśliwski i Szymon Hołownia.
am