Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rodziny już obdarowane

Po raz kolejny okazało się, że chętnych do działania i niesienia pomocy najuboższym w naszej diecezji nie brakowało. Paczki trafiły do rodzin w niezawinionej biedzie, dla których pomoc ma być początkiem pozytywnych zmian.

Świąteczna pomoc dotarła do ponad 500 rodzin z naszej diecezji, a na Mazowszu akcją objęte zostały aż 1863 rodziny. Wśród przygotowujących paczkę znalazł się m.in., po raz kolejny, bp Piotr Libera, a także redakcja „Gościa Płockiego”.

Liderzy Paczki przyznają, że finał SzP to były dwa dni bardzo wytężonej pracy. - Pomagają nam uczniowie ze szkół mundurowych Płockiego Uniwersytetu Ludowego, którzy co roku włączają się do akcji i roznoszą paczki. Niektóre rodziny mieszkają na czwartym piętrze bez windy, a otrzymały dużo paczek więc tego noszenia jest sporo - mówiła w czasie finału Ilona Kowalska, lider SzP z Ciechanowa.

- Reakcje rodzin na paczki były bardzo emocjonalne. Rodzice z reguły płakali, a dzieci nie kryły radości, że ktoś ofiarował im tyle rzeczy, zupełnie bezinteresownie - dodała. Paczki dotarły do 45 rodzin z rejonu Ciechanowa. 

- Wygraliśmy tę edycję! Wszystkie włączone do projektu rodziny otrzymały pomoc - cieszyli się wolontariusze SzP w Płocku, gdzie aż 63 rodziny otrzymały świąteczne paczki. Taka radość panowała we wszystkich miejscach, gdzie organizowana była świąteczna pomoc. Liderzy akcji przyznają, że finał SzP to niezwykłe emocje, ale także czas intensywnej pracy.

W tym roku wartość wszystkich paczek, która trafiła do potrzebujących z Sierpca wyniosła 98 tyś zł. - To rewelacyjny wynik, jesteśmy w wielkim szoku. Rodziny są bardzo szczęśliwe i wdzięczne. Sama dostałam piękny list z podziękowaniem od jednej z obdarowanych osób. Poza materialnymi rzeczami dajemy im także siłę. To dla nas niezwykle budujące - mówiła Joanna Janiszewska, która od 3 lat organizuje SzP w Sierpcu. 

- W moim zespole wśród wolontariuszy jest 17 maturzystów, którzy dzień po finale SzP będą pisać egzamin próbny, a mimo to, tak bardzo się zaangażowali, że jestem z nich niesamowicie dumna. Widziałam ich wielkie przejęcie, pracowitość i wzruszenie. Mamy wspaniałą młodzież, trzeba im tylko dać możliwość, aby mogli się wykazać. Wolontariusze ze SzP są na medal - przekonywała Janiszewska, nauczycielka z Sierpca.

Warto zaznaczyć, że wolontariusze świątecznej akcji do finału SzP przygotowywali się już od września. 

Diecezjalnym koordynatorem SzP jest ks. Dawid Witkowski, wikariusz sierpeckiej fary. W tym roku akcję zorganizowano w: Płocku, Ciechanowie, Rypinie, Sierpcu, Płońsku, Przasnyszu, Pułtusku, Makowie Mazowieckim, Raciążu, Glinojecku, Wyszogrodzie, Naruszewie, Pomiechówku i Opinogórze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama