Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowy prezydent Ciechanowa

Po podliczeniu głosów w 23 obwodowych komisjach wyborczych, kandydat PSL na fotel prezydenta miasta, zdobył 56,92 proc. głosów, a jego konkurent - dotychczasowy prezydent Waldemar Wardziński - 43,08 proc. głosów.

Frekwencja przy urnach, o godz. 17.30 wyniosła 33,59 proc. Z nieoficjalnych danych wynika, że Wardziński zwyciężył w swoim okręgu wyborczym (osiedle Zachód), w pozostałych przewagę utrzymał Kosiński.

W ten sposób kończy się 12-letnia prezydentura Waldemara Wardzińskiego w Ciechanowie, a władzę w mieście, po prezydencie z Platformy Obywatelskiej przejmuje Polskie Stronnictwo Ludowe, w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Już po pierwszej turze głosowania, Krzysztof Kosiński otrzymał 31,82 proc. głosów, a dotychczasowy prezydent Waldemar Wardziński - 29,97 proc. ważnie oddanych głosów.

Krzysztof Kosiński ma 26 lat, i obok nowowybranego prezydenta Starachowic - 25-latka, będzie najmłodszym włodarzem miasta w Polsce. Urodził się w Ciechanowie, pochodzi z Grzybowa. Jest absolwentem Krasiniaka, studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim (obecnie studia doktoranckie). Jest rzecznikiem prasowym Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama