Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nowy skład - nowe twarze

W płockiej Radzie Miasta najwięcej mandatów zdobyły PiS i PO.

Wśród nowo wybranych rajców Płocka jest 10 kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości i 9 Platformy Obywatelskiej. W kolejnej kadencji Rady Miasta 4 mandaty przypadły Polskiemu Stronnictwu Ludowemu i 2 - Sojuszowi Lewicy Demokratycznej.

Chociaż przeważają w niej samorządowcy, którzy piastowali już funkcję radnych, to stosunkowo dużo, bo 10 kandydatów, zacznie po raz pierwszy pracę w miejskich samorządzie.

Z kandydatów PiS w Radzie Miasta znajdą się ponownie: Leszek Brzeski, Marcin Flakiewicz, Tomasz Korga, Tomasz Kolczyński, Wioletta Kulpa i Barbara Smardzewska-Czmiel, natomiast nowe twarze to: Andrzej Aleksandrowicz, Marek Krysztofiak, Adam Modliborski i Piotr Szpakowicz.

Wśród kandydatów PO kolejny raz w Radzie Miasta znaleźli się: Lech Latarski, Tomasz Maliszewski, Joanna Olejnik i Grzegorz Lewicki, który zastąpi Andrzeja Nowakowskiego, wybranego w tych wyborach na prezydenta miasta, a także nowe radne Daria Domosławska i Iwona Krajewska.

Miejsce w radzie wywalczyli także dotychczasowi wiceprezydenci Artur Jaroszewski, Roman Siemiątkowski i Krzysztof Izmajłowicz.

Cztery mandaty rajców wywalczyło PSL; z jego ramienia w skład nowej rady weszli nowi kandydaci: Tomasz Kominek, Michał Sosnowski, Małgorzata Struzik i Michał Twardy.

SLD w nowej radzie będą reprezentować ponownie Wojciech Hetkowski i Jacek Jasion.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma