Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wygrali kolejne kadencje

W gminach Rypin, Rogowo, Skrwilno na kolejną kadencję wybrano kandydatów, którzy już zasiadają w fotelu wójta. W gminie Brzuze będzie dogrywka.

Janusz Tryburski w gminie Rypin, Barbara Nowakowska w Rogowie i, według wciąż nieoficjalnych informacji, Dariusz Kolczyński w Skrwilnie obejmą kolejny raz urząd wójta. W gminie Brzuze, gdzie frekwencja wyniosła 66 proc., będzie druga tura wyborów pomiędzy dotychczasowym włodarzem tej gminy Janem Koprowskim (KWW Gminy Brzuze) i Danutą Tyraj (PSL).

Na kolejną kadencję został wybrany dotychczasowy wójt gminy Rypin, Janusz Tryburski (KWW Gmina Nasz Dom, członek PiS), uzyskując wynik 66,51 proc. głosów.

Podobnie w gminie Skrwilno, według nieoficjalnych informacji, fotel włodarza gminy obejmie ubiegający się o reelekcję wójt Dariusz Kolczyński, który zdobył przeważającą liczbę głosów. Frekwencja wyniosła tu ok. 54 proc.

Mieszkańcy gminy Rogowo wybrali Barbarę Nowakowską (kandydatka bezpartyjna), pełniącą już urząd wójta; uzyskała poparcie 50,39 proc. Za nią uplasował się Zbigniew Zgórzyński (PSL) z poparciem 35,94 proc. Kolejni kandydaci otrzymali odpowiednio: Ziemowit Kłosowski (PiS) - 7,12 proc. oraz Andrzej Szkopański (KKW Wspólna Przyszłość) - 6,17 proc.

Część wyników, jak zaznaczono w gminnych komisjach jest wciąż nieoficjalnych. Trwają ciągle prace w rypińskiej Powiatowej Komisji Wyborczej. Nie znamy jeszcze wyników wyborów do rady powiatu rypińskiego.

Powiat rypiński w Kujawsko-Pomorskiem stanowi północno-zachodni przyczółek diecezji płockiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma