Nowy numer 3/2021 Archiwum

Burmistrz od 16 lat!

Burmistrzem Miasta i Gminy Gąbin został Krzysztof Jadczak, który wybierany jest na to stanowisko od 1998 r.

Urzędujący burmistrz wygrał już w I turze i zdobył 68,7 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Chlewiński z 19 proc. poparciem. 

- To miażdżąca przewaga. Frekwencja w Gąbinie też była wysoka, wyniosła ponad 50 proc. Na ponad 8 tyś. uprawnionych do głosowania, na wybory poszło prawie 5 tyś. osób - mówią pracownicy komisji wyborczej w Gąbinie.

Do Rady Miasta (15 mandatów) weszło aż 9 radnych związanych z Komitetem Wyborczym Nasze Miasto i Gmina Gąbin, czterech radnych ma PSL i jeden radny z KW Wsi Lipińskie. To już oficjalne dane.

- Burmistrz jest bardzo zadowolony z wyniku - komentują jego współpracownicy. Zaznaczają, że tak duże poparcie w pracy z ludźmi, daje mu wielką satysfakcję.  

W tym roku mija 16 lat, kiedy Krzysztof Jadczak piastuje urząd burmistrza. Obecnie zaczynie piąta kadencję i kolejne cztery lata pracy. 

Dwa dni po wyborach nie wiadomo było, kiedy oficjalnie będzie można potwierdzić wyniki. - Sytuacja jest trudna. Podobno na cały rejon delegatury w Płocku, dopiero kilka gmin zostało podliczonych,  a reszta wyników nie została jeszcze dowieziona. System dopiero dziś zaczął względnie przeliczać głosy. Kalkulator już ruszył, ale wcześniej ręcznie przeliczaliśmy głosy - powiedzieli nam członkowie komisji wyborczej. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama