Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kto będzie rządził?

Komisje wyborcze wciąż liczą głosy, ale już wiadomo, w których miastach dotychczasowi włodarze pożegnają się z urzędem, a w których pozostaną na kolejną kadencję.

Wiadomo już, że w Płocku wybory na prezydenta miasta zakończyły się wygraną dotychczasowego prezydenta miasta, Andrzeja Nowakowskiego (PO), który pokonał on w I turze swojego głównego rywala Marka Martynowskiego (PIS). Przypomnijmy, że o stanowisko to walczyło w Płocku 7 kandydatów, w tym Mirosław Milewski, Arkadiusz Iwaniak (SLD), Piotr Zgorzelski (PSL), Iwona Wierzbicka i Marek Owsik.

W Ciechanowie mieszkańcy pójdą ponownie zagłosować w wyborach na prezydenta miasta; druga tura wyborów rozstrzygnie się pomiędzy dotychczasowym włodarzem, Waldemarem Wardzińskim (PO) i Krzysztofem Kosińskim (PSL). Dogrywka czeka także Płońsk, gdzie o głosy wyborców powalczą: zasiadający do tej pory w fotelu burmistrza Andrzej Pietrasik i Elżbieta Wiśniewska.

W Rypinie, zdecydowaną większością głosów zwyciężył dotychczasowy burmistrz, Paweł Grzybowski. W Pułtusku z fotelem burmistrza miasta pożegna się Wojciech Dębski (PiS); mieszkańcy oddali tam najwięcej głosów na Krzysztofa Nuszkiewicza (PSL). Na III kadencję pozostaną burmistrz: Mławy – Sławomir Kowalewski oraz Przasnysza – Waldemar Trochimiuk. W Makowie Mazowieckim wybory na włodarza miasta wygrał Tadeusz Ciak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma