Za niespełna dwa lata będziemy świadkami wielkiego spotkania młodych z całego świata. Potrzeba formacji i przygotowań organizacyjnych, które już ruszyły w naszej diecezji.
Trzeba przyznać, że w diecezjalnym biurze przygotowań do Światowych Dni Młodzieży pomysłów nie brakuje. Właśnie ruszyła nowa strona internetowa Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży "Studnia", a na niej aktualne wydarzenia w duszpasterstwie, materiały formacyjne i kronika przygotowań do spotkania młodzieży z całego świata. Są tam informacje z diecezjalnego biura oraz z parafialnych centrów Światowych Dni Młodzieży.
Diecezjalne duszpasterstwo ogłosiło również konkurs na przygotowanie oficjalnego plakatu Światowych Dni Młodzieży dla diecezji płockiej. - Adresujemy go szczególnie do zdolnych graficznie, kreatywnych członków parafialnych centrów ŚDM. Zadaniem uczestników jest stworzenie plakatu dla diecezji płockiej na czas przygotowań do święta młodych. Plakat będzie promował, zachęcał i jednocześnie informował o Światowych Dniach Młodzieży 2016 – zaznaczają organizatorzy z DDM "Studnia".
W listopadzie w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym "Studnia" w Płocku odbył się młodzieżowy Bal Andrzejkowy. W zabawie wzięło udział ponad 100 osób z różnych grup, wspólnot, a przede wszystkim parafialnych centrów Światowych Dni Młodzieży Diecezji Płockiej.
Za nami także pierwsze Warsztaty Diecezjalnej Diakonii Muzycznej. Jej pomysłodawcami i inicjatorami byli ks. Jacek Gołębiowski, Dominika Bieniek i Ewelina Kinalska. W dwa dni pod czujnym okiem profesjonalnych muzyków powstał chór i zespół muzyczny.
Grupę wokalną prowadziły Marta Głowacka, instruktor śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku, studentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Katowicach - specjalność wokalistyka jazzowa, w przeszłości dyrygentka płockiego chóru "Bosco Band", oraz Dominika Bieniek, podopieczna Marty Głowackiej, która śpiewa w Młodzieżowym Domu Kultury pod jej kierownictwem, zaś instrumentalistów - Bogdan Marciniak, twórca zespołu Bez Końca, były członek zespołu Mizerom. Uczestników podzielono na ponad 30-osobowy trzygłosowy chór i około 15-osobowy zespół muzyczny - instrumenty klawiszowe, gitary, sekcja dęta (saksofony, flet poprzeczny), sekcja smyczkowa (wiolonczela, dwoje skrzypiec), perkusja, djembe.
Warsztaty Diecezjalnej Diakonii Muzycznej to cykl spotkań, które są formą przygotowań do ŚDM. Powstały chór aktywnie włączy się w diecezjalne spotkania z młodymi ludźmi z całego świata w lipcu 2016, by wraz z nimi modlić się i uwielbiać Boga poprzez muzykę. Następne warsztaty planowo odbędą się od 13 do 15 lutego 2015 r. Organizatorzy nadal przyjmują zgłoszenia od młodych i muzycznie utalentowanych osób, które chcą włączyć się w to dzieło.
wp