Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zaduszki w mundurach

Druhny i druhowie spotkali się w parafii św. Maksymiliana Kolbego na płockich Górkach, aby modlić się za zmarłych strażaków diecezji płockiej.

Tegoroczne IV Zaduszki Strażackie poprzedził koncert Zespołu Folklorystyczny ”Tłuchowianie” ze Źródeł, pod kierunkiem Wioletty Kuczmarskiej.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kan. Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków. – Modlimy się za zmarłych, bo wierzymy, że tylko w taki sposób możemy im pomóc w osiągnięciu nieba. I za nas, kiedy odejdziemy z tego świata do domu Ojca, ktoś też będzie się modlił – mówił w kazaniu ks. Marek Czarciński, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie.

Liturgię słowa przygotowały druhny z OSP Radzanów, a oprawę muzyczną przygotowała Gminna Orkiestra Strażacka z Łącka, pod batutą kapelmistrza Tadeusza Zalewskiego oraz Zespół Folklorystyczny ”Tłuchowianie”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma