Nowy numer 28/2018 Archiwum

W intencji zmarłych biskupów

W płockiej katedrze bp Roman Marcinkowski modlił się za zmarłych po II wojnie światowej biskupów, prałatów i kanoników gremialnych Kapituły Katedralnej Płockiej.

- Od wieków znana jest praktyka wstawiennictwa Kościoła pielgrzymującego za wiernymi, którzy przeszli już do wieczności. Przypomina o tym Katechizm Kościoła katolickiego, który zaznacza, że Kościół od początku czcił pamięć zmarłych i ofiarował im pomoc, a w szczególności Ofiarę Eucharystyczną, by po oczyszczeniu mogli dojść do uszczęśliwiającej wizji Boga. Kościół zaleca także jałmużnę, odpusty i dzieła pokutne za zmarłych - przypomniał bp Marcinkowski w czasie Mszy św.

- Dusze w czyśćcu same nie mogą już sobie pomóc, ich czas zbierania zasług dobiegł kresu, ich jedyną modlitwą jest cierpienie i nadzieja oglądania Boga. Nasza modlitwa za tych, którzy już odeszli do wieczności jest dla nich jedynym wsparciem - mówił.

Bp pomocniczy w Płocku modlił się za zmarłych po II wojnie światowej biskupów diecezji płockiej: Tadeusza Pawła Zakrzewskiego, Piotra Dudźca , Bogdana Sikorskiego, Jana Wosińskiego i abp. Zygmunta Kamińskiego. Modlitwie polecił również 28 zmarłych po 1945 roku prałatów oraz kanoników gremialnych Kapituły Katedralnej Płockiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma