Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przasnysz pamięta

Zabrakło wśród nas kilku wybitnych mieszkańców regionu przasnyskiego. W tych dniach szczególnie o nich pamiętamy.

25 marca zmarł Stanisław Nowicki (1936 – 2014) burmistrz Przasnysza w latach 1994-1998. Pracował m.in. jako główny ekonomista ZWAR Przasnysz i dyrektor Oddziału PKS. Działacz ZSL i PSL, długoletni przewodniczący Rady Nadzorczej PSS "Społem" w Przasnyszu i Rady Nadzorczej Centrali "Społem" w Warszawie. Członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

13 kwietnia zmarła nagle, po krótkiej chorobie, ośmioletnia Zuzia Kubińska. Jej śmierć bardzo poruszyła lokalną społeczność. Dała się poznać jako bardzo miła i radosna dziewczynka o dużej empatii. Bardzo lubiła śpiewać i tańczyć.

25 czerwca w wieku 59 lat, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarła Izabela Maćkowska. Pracowała w Urzędzie Skarbowym. Przez wielu lat działała w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz w Przasnyskim Stowarzyszeniu Historii Ożywionej, gdzie zapamiętano ją jako osobę wyjątkowo życzliwą i serdeczną.

23 sierpnia w wieku 73 lat zmarła Ewa Kwiatkowska. Była sinologiem i prawnikiem. Swoje życie zawodowe związała z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, 11 lat przebywała na placówkach dyplomatycznych w Chinach. Nigdy nie straciła jednak kontaktu z rodzinnym miastem. Była sekretarzem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

20 października zmarła w wieku 62 lat zmarła Iwona Ciesielska - osoba o niezwykłym uroku osobistym, obdarzona licznymi talentami artystycznymi m.in. plastycznie, muzycznie i literacko, czego wyrazem była książeczka dla dzieci ”Legenda o Przaśniku” z jej tekstem i rysunkami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama