Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mławskie Requiem

Wspominamy znanych mieszkańców ziemi zawkrzeńskiej, którzy odeszli w tym roku.

ks. kan. Jerzy Bieńkowski – przez ostatnich 11 lat był proboszczem w Zakroczymiu. Pochodził z parafii św. Stanisława, Biskupa Męczennika w Mławie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1985 r. Był dziekanem dekanatu zakroczymskiego oraz dekanalnym duszpasterzem rodzin i kapelanem Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Zakroczym. Zmarł 17 lutego.

Wiesław Hagedorny – dziennikarz, publicysta i felietonista ”Tygodnika Ciechanowskiego”. Zachorował na nowotwór. W kwietniu bieżącego roku ukazała się jego książka ”Co w trawie pyszczy”. To zbiór jego felietonów. Zmarł w wieku 55 lat 12 maja.

Krystyna Owczarczyk – mławianka, uczestniczyła w wielu paraolimpiadach międzynarodowych. Wielokrotnie wracała z nich z medalami. Reprezentowała Polskę na czterech igrzyskach paraolimpijskich: 1972 – Heidelberg, 1976 – Toronto, 1980 – Arnhem i 1984 – Stoke Mandeville. Startowała w rzutach, pięcioboju i wyścigu na wózkach.  Zdobyła 12 medali: 5 złotych, 2 srebrne oraz 5 brązowych. Zmarła 2 sierpnia w wyniku powikłań pooperacyjnych.

ks. Henryk Łowejko – wieloletni proboszcz parafii w Dąbrowie. Sprawował tę funkcję przez 35 lat – od 1974 r. Cztery lata temu, na własną prośbę, zamieszkał w domu dla emerytowanych księży w Płocku. Zmarł 4 września w szpitalu w Warszawie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama