Nowy numer 3/2021 Archiwum

Płońskie pożegnania

Byli ludźmi z pasją, społecznikami, zaangażowanymi dla Płońska. Pożegnaliśmy ich w tym roku, ale pamięcią wciąż do nich wracamy.

Mirosława Mazurek – zmarła 31 stycznia, w wieku 64 lat. Kierowała Biblioteką Pedagogiczną w Płońsku, piastowała urząd wiceburmistrza Płońska. Zajmowała się problematyką społeczną: oświatą, kulturą, sportem, opieką społeczną i sprawami mieszkaniowymi.

Tadeusz Kaniak – zmarł 15 lutego w wieku 85 lat. Od 1956 r. był związany z kinem w Płońsku, gdzie pracował jako kinooperator, główny kinooperator i kierownik Zespołu Kin (kino w Płońsku, kino objazdowe, kino w Czerwińsku n/Wisłą, kino w Nowym Mieście i innych kin tzw. wiejskich). Funkcję kierownika kina pełnił od 1 lipca 1971 do 31 marca 1993 roku.

Mirosław Jerzak – zmarł 22 marca w wieku 61 lat – Był m.in. Komendantem Rejonowym w Płońsku oraz Komendantem Powiatowym Policji w Pułtusku.

Eugeniusz Szczepankowski – zmarł 19 kwietnia w wieku 86 lat. Wieloletni komendant płońskiej straży pożarnej w stopniu podpułkownika.

Jan Bartkiewicz – zmarł 18 czerwca w wieku 93 lat. Przez ponad 60 lat był szklarzem z pasją do pracy społecznej. Przez 34 lata zasiadał w miejskich, powiatowych i wojewódzkich radach.

Andrzej Stępień – zmarł 13 września w wieku 35 lat, działacz, przewodniczący Zarządu Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Płońsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama