Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Modlitwa miasta

W Makowie Mazowieckim wierni obu parafii wspólnie modlili się na różańcu, słuchając rozważań św. Jana Pawła II.

W pierwsze liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II obydwie makowskie parafie zorganizowały nabożeństwo różańcowe. Po zakończonych wieczornych Eucharystiach z każdej parafii przeszła uroczysta procesja na plac spółdzielni mieszkaniowej Jubilatka. 

Każda z rozważanych dziesiątek różańca - tajemnic światła - poprzedzona była krótką refleksją z zapisek świętego.

Uczestnicy nabożeństwa usłyszeli m.in. "Tajemnicą światła jest przede wszystkim chrzest w Jordanie. Tutaj, gdy Jezus schodzi do wody - jako niewinny, który czyni siebie ‘grzechem’ za nas - otwierają się niebiosa i głos Ojca ogłasza Go Synem umiłowanym, a Duch Święty zstępuje na Niego, by powołać Go do przyszłej misji." To słowa Jana Pawła II.

Różaniec wraz z duszpasterzami odmawiali m.in. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Makowie Mazowieckim oraz przedstawiciele kół różańcowych i mieszkających tu rodzin. Różaniec zakończył wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski i ucałowanie relikwii.

Ks. Bonifacy Radziszewski, dziekan, zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy Koronką Bożego Miłosierdzia, która odbędzie się dnia 29 października na rynku miejskim.

Głównymi organizatorami byli księża z parafii pw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim: proboszcz ks. Krzysztof Biernat, ks. Paweł Perdion oraz ks. Dariusz Witkowski – czuwający nad oprawą muzyczną i scholą dziecięcą. Trasę procesji zabezpieczyła makowska policja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma