Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Portrety błogosławionego

W Sierpcu młodzież uczestniczyła w konkursie plastycznym „Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko w drodze ku wolności”.

Konkurs, który wpisał się w obchody 30 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zorganizowała parafia farna i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu.    

- Uczestnicy konkursu przez półtorej godziny przygotowywali swoje prace na miejscu w galerii. Dlatego można powiedzieć, że są one jeszcze gorące i tryskające świeżością - mówił ks. Dawid Witkowski, odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. - Inspiracją do zorganizowania tego wydarzenia jest wprowadzenie przez bp Piotra Liberę w dniu 22 października relikwii błogosławionego męczennika do parafii farnej i do naszego miasta. Pragniemy w ten sposób uczcić jego pamięć, odświeżyć jego działalność na rzecz odzyskania wolności spod reżimu komunistycznego oraz podziękować Bogu za dar jego życia i posługi - dodał.

W konkursie udział wzięło łącznie 45 uczestników z dwunastu szkół. Pierwsze miejsca otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu, Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu, Technikum z Zespołu Szkół nr 1 im. Gen. Jose' de San Martin w Sierpcu.

- Zaskoczył nas wysoki poziom artystyczny prac. Gdybyśmy nie wiedzieli, że były one przygotowywane tu na miejscu, to niektóre z nich moglibyśmy uznać za wykonane przez dojrzałych już artystów - mówił Wojciech Witkowski jeden z jurorów.

Wszystkie wykonane prace zostały wystawione w kościele parafii farnej.

Więcej o wydarzeniu napiszemy w numerze 44. "Gościa Płockiego" 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma