Nowy numer 44/2020 Archiwum

Terminal modlitwy

Biskup Piotr Libera poświęcił kaplicę pw. Matki Bożej Loretańskiej na lotnisku w Modlinie.

To już dziewiąta kaplica na polskich lotniskach. Poświęcił ją 20 października bp Piotr Libera. - Wierzę, że dla personelu lotniska i wielu pasażerów, będzie to miejsce może krótkiej, okazjonalnej, ale jakże potrzebnej, chwili skupienia i modlitwy. (…) Jestem wdzięczny zarządowi spółki lotniska, że w budowie tego portu lotniczego, który jest ”oknem na świat” dla Warszawy i Mazowsza, dostrzegł również potrzebę uruchomienia kaplicy. Za tę wrażliwość i uwagę zwróconą na potrzeby duchowe waszych pasażerów, których liczba ciągle rośnie, chcę serdecznie podziękować! - mówił bp Libera.

W kazaniu biskup płocki zwrócił uwagę, że w przestrzeni lotniska, zwraca się szczególną uwagę na człowieka podróżującego i jego bezpieczeństwo.

- Jednak pod technicznym stwierdzeniem ”przyloty”, ”odloty” kryją się przecież konkretne twarze, historie, radość powitania i łzy rozstania. Dlatego dobrze się stało, że w całej tej rzeczywistości, pamiętaliście też o wymiarze duchowym i przeznaczyliście to miejsce na kaplicę. Niech stanie się ona miejscem ciszy i duchowego pokrzepienia. Niech Jezus eucharystyczny, obecny odtąd w tej kaplicy, pomaga wam, abyście nie byli obojętni wobec napotkanych osób, okazując im cierpliwość, zrozumienie i dyspozycyjność - mówił ks. biskup.

W uroczystości, obok zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, wziął również udział ks. protojerej Andrzej Bołbot z prawosławnej parafii św. męczennicy Aleksandry w pobliskim Stanisławowie. Kapłan prawosławny po zakończeniu Mszy św. odmówił również stosowne modlitwy na poświęcenie nowego miejsca kultu.

Cywilne lotnisko w Modlinie zostało otwarte w 2012 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama