Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie oklaski, lecz naśladowanie

- Przychodzimy, aby podziękować Panu Bogu za dar Jana Pawła II dla Kościoła i dla świata - mówił w Ciechanowie bp Aleksander Kaszkiewicz, przewodniczący Konferencji Episkopatu Biskupów na Białorusi.

Msza św. z biskupem grodzieńskim była zwieńczeniem tygodniowego cyklu spotkań w ramach projektu ”Podążaj Ich śladem”, zorganizowanego w Ciechanowie po raz trzeci, przez Akcję Katolicką parafii farnej. Liturgia była sprawowana w ramach odpustu w parafii Matki Bożej Fatimskiej, bo wzniesiona niedawno świątynia, jest pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

Bp Aleksander Kaszkiewicz mówił w kazaniu, że świętego papieża najlepiej zrozumiemy czytając ewangelię, w której Piotr Apostoł mówi do Chrystusa: ”Tak, Panie, Ty wszystko wiesz. Ty wiesz, że Cię kocham”. – Nasz święty przez całe życie powtarzał to wyznanie: Tak, Ty mnie znasz od Wadowic, przez Kraków aż do dziś. Jan Paweł II pozostał wierny przez 27 la swego pontyfikatu. Przychodzimy, aby podziękować Panu Bogu za dar Jana Pawła II dla Kościoła i dla świata: za jego maryjność, za kult Bożego Miłosierdzia, za ewangelię cierpienia, za wszystkich świętych i błogosławionych, za pielgrzymki papieskie po całym świecie, za jego autentyczne świadectwo świętości, a w szczególny sposób dziękujemy mu za tajemnice światła Różańca św. – mówił ks. biskup. Dodał, że wielkość i świętość papieża z Polski należy odczytywać przez pryzmat jego rodziny.

- Pamiętajmy, że święci nie żądają od nas oklasków, ale naśladowania w życiu. Od św. Jana Pawła II uczmy się odpowiedzialności za nasze rodziny, aby przekazywać im życie wiary, pogłębiać życie modlitwy i uczyć nowe pokolenia ofiarnego patriotyzmu – mówił bp Kaszkiewicz.

Wraz z bp. Aleksandrem Kaszkiewiczem, z Grodna do Ciechanowa przyjechał 40-osobowy chór ”Cantate Domino” z parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma