Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mława uczy się od papieża

Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II przyznało stypendia zdolnym uczniom mławskich szkół.

Papieskim stypendium obdarowano cztery osoby. Uroczystości rozpoczęły się w sali papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Po krótkim programie artystycznym bp Antoni Dydycz wręczył stypendia. Otrzymali je: Katarzyna Julia Kupniewska (kl. VI, SP nr 7), Patryk Wojciechowski (kl. II, Gimnazjum nr 2 w Mławie), Katarzyna Markowska (kl. IV, Zespół Szkół nr 2 w Mławie) i Agnieszka Perzanowska (klasa III, Zespół Szkół nr 3 w Mławie).

Ta czwórka ma świetne wyniki w nauce, ale nie tylko. – Wszyscy stypendyści są uczniami o wysokiej kulturze osobistej i dużej inteligencji, aktywnie angażują się w życie klasy i szkoły. Wszyscy są osobami wierzącymi, praktykującymi i związanymi z Bogiem – powiedział Jan Golec, prezes stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II. Po wręczeniu stypendiów w kościele pw. Świętej Trójcy można było zobaczyć program artystyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem ks. Jacka Darmofalskiego i Roberta Grabowskiego.

Następnie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa. Na zakończenie złożono kwiaty pod pomnikiem świętego Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama