Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Mława uczy się od papieża

Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II przyznało stypendia zdolnym uczniom mławskich szkół.

Papieskim stypendium obdarowano cztery osoby. Uroczystości rozpoczęły się w sali papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Po krótkim programie artystycznym bp Antoni Dydycz wręczył stypendia. Otrzymali je: Katarzyna Julia Kupniewska (kl. VI, SP nr 7), Patryk Wojciechowski (kl. II, Gimnazjum nr 2 w Mławie), Katarzyna Markowska (kl. IV, Zespół Szkół nr 2 w Mławie) i Agnieszka Perzanowska (klasa III, Zespół Szkół nr 3 w Mławie).

Ta czwórka ma świetne wyniki w nauce, ale nie tylko. – Wszyscy stypendyści są uczniami o wysokiej kulturze osobistej i dużej inteligencji, aktywnie angażują się w życie klasy i szkoły. Wszyscy są osobami wierzącymi, praktykującymi i związanymi z Bogiem – powiedział Jan Golec, prezes stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II. Po wręczeniu stypendiów w kościele pw. Świętej Trójcy można było zobaczyć program artystyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem ks. Jacka Darmofalskiego i Roberta Grabowskiego.

Następnie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa. Na zakończenie złożono kwiaty pod pomnikiem świętego Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma