Nowy numer 25/2018 Archiwum

Z papieskim gestem

W Płocku po raz pierwszy odbyła się zbiórka publiczna, wspierająca stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Wolontariusze-stypendyści Dzieła, w niedzielę 12 października, na ulicach Płocka, w ramach zbiórki publicznej, zebrali 2.871,91 zł. Wciąż spływają ofiary z parafii diecezji płockiej. – Dzień Papieski był dziękczynieniem za kanonizację naszego papieża. Od wielu lat ma wymiar modlitewny, artystyczny i charytatywny – mówił bp Piotr Libera.

Zbiórka na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, podobnie jak w całej Polsce, była prowadzona również we wszystkich parafiach diecezji płockiej. – Jest to konkretne budowanie ”żywego pomnika Jana Pawła II”. W całej Polsce programem stypendialnym objętych jest 2,5 tysiąca osób. Stypendia te różnią się jednak od innych: młody człowiek otrzymuje pieniądze, ale także przechodzi program formacyjny. To dodatkowa wartość tego Dzieła - powiedział bp Libera.

W diecezji płockiej ze stypendiów papieskiej fundacji korzysta 70 osób, w większości studentów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma