Nowy numer 25/2018 Archiwum

"Do Maryi należycie"

Bp Piotr Libera poświęcił figurę Pani Fatimskiej przed kościołem w Okalewie.

W sobotę 11 października bp Piotr Libera odwiedził parafię Matki Bożej Szkaplerznej w Okalewie i poświęcił, stojącą przed kościołem, figurę Matki Bożej Fatimskiej. Z wiernymi odmówił dziesiątkę Różańca i zachęcał zgromadzonych, aby przez modlitwę i spojrzenie na maryjny wizerunek, zawsze sobie przypominali, że w swoich sprawach i codziennych troskach, należą do Maryi.

- Pokornie Cię błagamy, aby Twoi wierni, którzy przygotowali tę figurę Matki Bożej Fatimskiej, oraz wszyscy, którzy będą wznosić ku Niej oczy i serca, zawsze doznawali jej opieki, a oglądając oczami Jej podobieństwo, niech je kształtują w swoich sercach. Niech przechodzą drogami świata w miłości ku Tobie i braciom, i dojdą do wiecznej ojczyzny – modlił się bp Libera, a następnie poświęcił figurę, pod którą umieszczono napis: ”Totus Tuus. 2014. Za wzorem św. Jana Pawła II, zawierzamy się Tobie, Matko”.

Figurę ufundowali państwo Górscy z Okalewa, jako wotum wdzięczności za 50 lat życia małżeńskiego. – Tym maryjnym znakiem, jako parafia dziękujemy również za kanonizację Jana Pawła II – dodaje ks. proboszcz Roman Murawski.

Bp Piotr, jako wotum dla Matki Bożej złożył bursztynowy różaniec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma