Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zagrali w realu

Ponad 70 młodych ludzi wyszło z domów na poszukiwania tajemniczej postaci związanej z Płońskiem - taki był zamysł gry terenowej po znanych miejscach, którą nazwano przewrotnie "Nie chce mi się".

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii św. Michała, którymi kierował ks. Sebastian Pakulski. – W historię miasta wpletliśmy motyw religijny wiążący się z odnalezionym bohaterem. Był nim św. Michał Archanioł, patron Płońska – mówi Sebastian Szymański z KSM.

Zespoły po drodze natrafiały na wskazówki, które prowadziły do celu. Młodzież wykonywała zadania sprawnościowe, za które otrzymywała fragment puzzle oraz odpowiadała na punktowane pytania. Po kilku godzinach wędrówki poznaliśmy zwycięzców z grupy Pusiaste Leniwce w składzie: Wiktor Majewski, Kuba Marcinkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Natalia Gorczyńska i Patryk Kosobudzki. Obdarowano ich tabletami.

– Przez tę grę chcieliśmy pokazać naszym rówieśnikom, że można być młodym i wyznawać dobre wartości, że można zrobić coś pozytywnego dla siebie i innych. Pragnęliśmy ukazać, że istnieje jeszcze rzeczywisty świat, a nie tylko świat wirtualny – dodaje 17-letni Sebastian.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma