Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ciechanowianie zagłosowali

Ponad 2600 osób zagłosowało (głosów ważnych było 1983) na 22 projekty zgłoszone przez ciechanowian w ramach pierwszego w historii miasta budżetu obywatelskiego.

Do realizacji zakwalifikowano 12. Z rezultatów głosowania wynika, że mieszkańcy Ciechanowa stawiają na sport i rekreację.

W kategorii projektów o wartość do 50 tys. zł, najwięcej – 145 głosów – otrzymał projekt budowy tzw. siłowni zewnętrznej (na otwartym terenie) przy ul. Szwanke. Tylko siedem głosów mnie padało na projekt podobnego obiektu przy ul. Orylskiej. W tej kategorii zakwalifikowano jeszcze: instalację na miejskim stadionie słupów do gry w rugby, modernizację placu zabaw u zbiegu ulic Parkowej i Zielonej oraz budowę placu zabaw przy ul. Ściegiennego.

Niestety, mimo zajęcia wysokiego – piątego miejsca – odpadł ciekawy projekt warsztatów edukacyjnych dla ojców - ”Tato – 7 Sekretów Efektywnych Ojców”, ponieważ jego przewidywany koszt przewyższał sumę środków, która pozostała w tej grupie projektów.

W kategorii projektów o wartości powyżej 50 tys. zł, najwięcej – 249 głosów – padło na ”Park aktywnej rekreacji” przy ul. Witosa. Drugie miejsce zajął projekt ”Parku rekreacyjno-sportowego” przy ul. Kruczej, a trzecie – plac zabaw z boiskiem przy ul. Dobrej.

Warto w tej grupie wyróżnić m.in. projekty: ”Bezpieczna Przytorowa”, w którym przewidziano m.in. budowę nowego chodnika wzdłuż ul. Przytorowej i wykonanie kolorowych grafitti na dźwiększczelnych ekranach oddzielających osiedle od torów kolejowych, oraz instalację wodotrysku, który będzie napowietrzał stawy znajdujące się między ul. Zieloną, a Zamkiem Książąt Mazowieckich – tzw. Torfy.

Wśród przegranych w obydwu kategoriach znalazły się m.in.: program szkoleń dla babć i dziadków; kurs nauki języka angielskiego dla bezrobotnych ciechanowian, czy ciechanowski informator sms.

Łączna wartość zakwalifikowanych projektów to ponad 870 tys. zł. Zostaną wpisane do projektu budżetu Ciechanowa na 2015 r. Czy zostaną zrealizowane – to będzie zależało już od radnych wybranych w wyborach 16 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama