Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ćwiczenia ze św. Stanisławem

W przsnyskiej farze odbył się cykl spotkań "Któż jak Bóg", które poprowadził Lech Dokowicz.

Trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne ”Któż jak Bóg” poprowadzi w parafii św. Wojciecha Lech Dokowicz - reżyser i producent filmowy, współautor zrealizowanych wspólnie z Maciejem Bodasińskim takich filmów jak ”Ostatnie Wezwanie”, ”Ja Jestem”, ”Duch”. Pan Lech, prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec pięciorga dzieci, jest człowiekiem mocno zaangażowanym w dzieło nowej ewangelizacji. Z rekolekcjami ”Któż jak Bóg” odwiedził już wiele miast w kraju i zagranicą.

W programie każdego z trzech rekolekcyjnych dni w przasnyskiej farze, znalazły się Msza św., multimedialna konferencja oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Pierwsza konferencja poświęcona była walce duchowej w przestrzeni pierwszego przykazania. Lech Dokowicz dał osobiste świadectwo swego nawrócenia, do którego doszło po kilkunastu latach odejścia od wiary i Kościoła. Mieszkając w Niemczech, reżyser związany był ze sceną muzyki techno. Współorganizował wiele znaczących imprez tego środowiska. Momentem przełomowym była chwila nawrócenia, gdy zobaczył powiązania sceny techno ze środowiskiem okultystycznym i satanistycznym. Wstrząs, jaki spowodowała gwałtowna interwencja Boża, zapoczątkował bardzo głęboki proces nawrócenia oraz mocne zaangażowanie się w ukazywanie duchowych zagrożeń współczesnego człowieka. Przedstawione wydarzenia miały tak dramatyczny i niezwykły przebieg, że z powodzeniem mogłyby posłużyć jako materiał na scenariusz dobrego filmu sensacyjnego.

Drugi dzień poświęcony był walce duchowej w przestrzeni szóstego przykazania, dotyczącego sfery ludzkiej seksualności. Prezentacja multimedialna dobitnie pokazała, jak głęboko wniknęła ona w przestrzeń życia publicznego, a szczególnie mediów i reklamy. Lech Dokowicz zaprezentował swój wstrząsający film o aborcji, który jednocześnie ukazuje wielką moc modlitwy. Tego dnia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, uczestnicy rekolekcji zostali zaproszeni, aby przyjąć Jezusa jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela.

Trzeci dzień rekolekcji dotyczył roli Ducha Świętego w życiu wspólnoty Kościoła i każdego wierzącego. Pan Lech opowiedział, jaką rolę odegrał Duch Święty w procesie jego nawrócenia. Zaprezentował też swój film ”Duch”, który pokazuje żywą, realnie działającą, obecność Boga w naszych czasach. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu księża, nakładając ręce na podchodzących do ołtarza wiernych, modlili się nad każdym modlitwą wstawienniczą.

- Chcemy być mocni wiarą, tak jak św. Stanisław Kostka. Na pierwszym miejscu był u Niego Pan Bóg. Dlatego zaprosiłem na nasze rekolekcje osobę świecką - pana Lecha. Myślę, że jego świadectwo i filmy poruszyły uczestników – powiedział ks. prał. Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii św. Wojciecha.

Rekolekcje odbyły się dzięki finansowemu wsparciu ze strony Fundacji SCALAM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama