Nowy numer 49/2020 Archiwum

Rozbudowa „Antoniówki”

Po rozbudowie budynku znacząco poprawiły się warunki bytowe i opiekuńcze mieszkańców. Dzięki tej inwestycji chorzy nie będą przemieszczali się kilka razy dziennie pomiędzy budynkami, co w znacznym stopniu usprawni im funkcjonowanie.

Rozbudowa polegała na dobudowaniu skrzydła do istniejącego domu mieszkalnego. W nowej części zlokalizowane zostały: kuchnia, stołówka, pralnia, rehabilitacja, terapia zajęciowa i obsługa administracyjna. Inwestycja obejmowała również budowę szybu windy towarowej oraz przebudowę windy wewnątrz budynku i dostosowanie jej do przewozu chorych na łóżkach i wózkach inwalidzkich. Zagospodarowano także teren wokół rozbudowanej części budynku. Powstały podjazdy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,  chodniki i teren zielony.  

Oficjalne otwarcie i poświęcenie nowej części obiektu odbyło się 24 września. – Poświecimy kaplicę i nowy budynek, ale ta ziemia też jest święta, bo wybrana i  pobłogosławiona przez bł. abp. Antoniego Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego – mówił Henryk Lipka proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Brwilnie. 

Poświęcenia nowych pomieszczeń DPS dokonał Bp Roman Marcinkowski. – Czy w naszych modlitwach do Boga pojawia się słowo dziękuję? To słowo ma ogromną moc, bo uzdrawia nas z trądu egoizmu, mającego postawę roszczeniową względem życia – mówił w czasie kazania bp Marcinkowski. – Właśnie słowo dziękuję polepsza też wzrok, bo zaczynamy dostrzegać osoby, a nie tylko nasze potrzeby. Prosić umie każdy, ale dziękować potrafi jeden na dziesięciu. Uczmy się wdzięczności – apelował bp pomocniczy.

W uroczystościach udział brali mieszkańcy i pracownicy domu pomocy oraz licznie zaproszeni goście, a wśród nich m.in. samorządowcy, przedstawiciele policji i straży pożarnej. Na koniec odbyła się także część artystyczna - najpierw występ podopiecznych domu a później zabawa mieszkańców, pracowników i zaproszonych gości. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama