Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Pod sosnami" w Popowie

Bp Piotr Libera poświęcił nowe Centrum Konferencyjno-Bankietowe w ośrodku Caritas.

Szkolenia, konferencje, wykłady, rekolekcje, zielone szkoły i obozy, wakacje i ferie, spotkania okolicznościowe, rekreacje i wczasy - to wzbogacona oferta Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego Caritas w Popowie-Letnisku.

Ośrodek rozszerzył właśnie swą ofertę i otworzył nowoczesny obiekt konferencyjno-bankietowy, który 17 września poświęcił bp Piotr Libera.

- Centrum, które nazwaliśmy "Pod Sosnami” to duża sala modlitewno-konferencyjna dla 300 osób i połączony z nią pawilon hotelowy. To dobre miejsce dla grup rekolekcyjnych, na spotkania i konferencje, a nawet bankiety i wesela - opowiada ks. Łukasz Nowak, kierownik ośrodka Caritas w Popowie.

Budowa centrum trwała zaledwie pięć miesięcy, ale to tylko część inwestycji, które zrealizowano przez ostatnie lata.

- Przez ostatnie pięć lat przeprowadziliśmy kompleksowy remont hotelu, zbudowaliśmy świetlicę i dwie wiaty do spotkań, powstał basen i boiska. Zainwestowaliśmy 2 mln. zł, ale gdy widzimy osoby odwiedzające nasz ośrodek, lepiej rozumiemy sens naszej pracy. Tylko w czasie minionych wakacji wypoczywało u nas 1900 dzieci i dorosłych. W 2013 roku gościliśmy 12 tysięcy osób. Już teraz zapraszamy do Popowa grupy zorganizowane i osoby indywidualne, szczególnie z naszej diecezji - zachęca ks. Nowak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama