Nowy numer 28/2018 Archiwum

Papież o św. Stanisławie Kostce

Zwracając się do Polaków, w czasie środowej audiencji generalnej, ojciec święty przypomniał, że 18 września Kościół w Polsce czci świętego patrona polskich dzieci i młodzieży.

W czym mamy naśladować naszego patrona? Oto słowa papieża Franciszka, wypowiedziane 17 września na Placu św. Piotra:

- Pozdrawiam serdecznie przybyłych na audiencję Polaków. Jutro w Polsce obchodzi się liturgiczne Wspomnienie Świętego Stanisława Kostki – jezuity, Patrona Młodzieży. Jego zdecydowane pójście w młodym wieku za głosem powołania, pragnienie świętości i wierność ideałom są wymownym znakiem także dla młodych naszego czasu. Niech będzie on dla was wszystkich a zwłaszcza dla młodzieży szczególnym wzorem, byście w swoim życiu z odwagą bronili najwyższych wartości. Wam tu obecnym i waszym Bliskim z serca błogosławię – powiedział ojciec święty.

Papieską katechezę odczytał po polsku i słowa Franciszka przetłumaczył ks. prał. Sławomir Nasiorowski, pochodzący z naszej diecezji, pracownik Sekcji Polskiej Sekretariatu Stanu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma