Nowy numer 48/2020 Archiwum

Życzenia dla Maryi, zadania dla nas

Za 35 lat istnienia w Polsce Legionu Maryi, dziękowano w czasie ogólnopolskiej pielgrzymki na Jasną Górę, pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego.

Rozważanie Apelu Jasnogórskiego, w liturgiczne wspomnienie Imienia Maryi, poprowadził bp Roman Marcinkowski, przewodniczący komisji Konferencji Episkopatu Polski do spraw Legionu Maryi.

- Wargi ludzkie szepczą twe imię, Maryjo, w chwilach trudnych, przyzywając nimi najtroskliwszą Matkę, która sercem przygarnia każdego. Ludzkie serca wiążą z tym imieniem tyle uczuć podziwu, zachwytu, wdzięczności, miłości. W tym imieniu rozpoznają ludzie swoją Matkę, ”która Boga na świat nam przyniosła, i na świecie nowe dni zajaśniały”, bo pojawił się Jezus – światłość świata – mówił bp Roman.

- Patrzę na Ciebie, Maryjo, obecna w jasnogórskim obrazie, i z pokorą wołam: umocnij słabych, podnieś upadających, smutnych obdarz radością, sponiewieranym przywróć godność, kuszonym daj moc wytrwania, opuszczonym podaj pomocną dłoń, nasyć głodnych, zatrzymaj zagonionych, którzy nie wiedzą, że Ty Jezusa urodziłaś, który chce nas wyzwolić od zła. Pochyl się nad tymi, którzy zwątpili w Boże miłosierdzie, daj skruchę bluźniercom, opamiętanie obłudnikom i pyszałkom. Wszystkim bądź Matką, która zatroskana jest o los swego Syna w nas – modlił się ks. biskup w kaplicy Jasnogórskiego Obrazu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama