Nowy numer 28/2018 Archiwum

Warto głosować

Głosowanie w Ciechanowie odbywać się będzie do 22 września, w Płocku potrwa od 13 września do 3 października. Ciechanowianie wybierać mogą z 18 projektów, z 57 propozycji wybiorą mieszkańcy Płocka.

Budżet obywatelski to przedsięwzięcie, które ma służyć pobudzaniu aktywności społecznej oraz wzmacnianiu poczucia wspólnoty między mieszkańcami. W tym roku do miast, które zdecydowały się powierzyć mieszkańcom wpływ na dysponowanie częścią wspólnych pieniędzy, dołączył także Ciechanów. W Płocku to obywatelskie przedsięwzięcie odbywa się po raz trzeci. 

Ta forma konsultacji cieszy się w Płocku coraz większą popularnością. Płocczanie do Budżetu Obywatelskiego Płocka zgłosili aż 74 projekty. Po weryfikacji formalno-prawnej odrzuconych zostało 16 projektów. Głosowanie nad propozycjami do 3. edycji budżetu obywatelskiego Płocka rozpocznie się 13 września i będzie trwało do 3 października. Płocczanie mogą wybierać z 57 projektów, z czego 30 dotyczy konkretnych osiedli, pozostałe mają zasięg ogólnomiejski.

Na liście projektów, które przeszły do finałowego etapu, znajdują się propozycje o charakterze typowo rekreacyjnym, sportowym ale także edukacyjnym. Jednak przede wszystkim płocczanie chcą remontować ulice i usprawniać ruch komunikacyjny oraz unowocześniać szkoły. 

W Ciechanowie wybierać można z 18 projektów, przeważają wśród nich typowo rekreacyjne propozycje, m.in.: siłownie w plenerze, place zabaw, park czy wodotrysk. Nie brak też propozycji, które dotyczą kultury i edukacji. 

Prawo do wybierania projektów ma każdy, kto skończył 16 lat. W Ciechanowie głos można oddać elektronicznie poprzez Platformę Konsultacji Społecznych na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów. Każdy mieszkaniec może głosować tylko na jeden projekt. W Płocku można głosować wyłącznie osobiście, po okazaniu dowodu osobistego i zweryfikowaniu go przez pracownika samorządowego - głosujący otrzyma formularz do głosowania. Znajdować się na nim będą dwie rubryki. Jedna do oddania głosu na projekt ogólnomiejski, jedna – na poparcie projektu osiedlowego. Zwycięskie projekty poznamy w październiku. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma