GN 24/2018 Archiwum

Szkoła z autorytetem

- Niech nasza mazowiecka szkoła kształtuje poznawanie obiektywnych kryteriów wyboru dobra i zła. Niech uczy dostrzegania dobra wszędzie tam, gdzie ono jest - mówił bp Piotr Libera.

Obchody 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęła Msza św. w płockiej katedrze, której przewodniczył i kazanie wygłosił bp Piotr Libera. W czasie uroczystego nabożeństwa w intencji ofiar wojny modlono się także za młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

- Jutro rozpocznie się szara szkolna rzeczywistość. Pamiętajmy jednak, że szkoła nigdy nie może i nie powinna stać się szarą rzeczywistością. Niech nasza mazowiecka szkoła będzie wspólnotą, która kształtuje w uczniach zdrowe odniesienie do prawdy, dobra i piękna – mówił bp Libera. Jednocześnie, zwracając się do nauczycieli, biskup płocki zachęcał, żeby nie bali się być autorytetami ducha i intelektu dla młodych ludzi. – Mistrz, autentyczny nauczyciel i wychowawca, nie prowadzi do świętego spokoju, a wychowanka nie ocenia tylko za to, że nie przeszkadza. Dla wychowawcy – mistrza szkoła jest naturalnym przedłużeniem domu. Nauczyciel musi pokazać, że jest osobą godną zaufania – apelował.

Wśród obecnych w płockiej katedrze byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i oświaty, samorządowcy, przedstawiciele związków kombatanckich oraz liczne poczty sztandarowe. Dalsze obchody odbywały przy Płycie Nieznanego Żołnierza, gdzie uczniowie płockich szkół złożyli kwiaty.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma