GN 43/2020 Archiwum

Pielgrzymka do Słupna

Szósty raz pątnicy związani z Akcją Katolicką Diecezji Płockiej wyruszyli w dziękczynnej pielgrzymce do Słupna.

Pątnicy szli w jednodniowej pielgrzymce pod przewodnictwem ks. Piotra Marca, opiekuna duchowego AK DP. - W tym roku jest to pielgrzymka dziękczynna za 15 lat od beatyfikacji bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego, bł. bp Leona Wetmańskiego i kanonizacji Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar tych wielkich ludzi, świadków wiary i naszych nauczycieli – zaznaczał ks. Marzec. 

Pielgrzymka wyruszyła sprzed katedry i szła płockimi ulicami kierując się najpierw do Liszyna a następnie do kościoła pw. św. Marcina w Słupnie, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem bp Romana Marcinkowskiego.

W czasie kazania bp pomocniczy zaznaczał, jak ważną rolę pełni w naszym życiu wdzięczność. – Słowo „dziękuję” znika coraz bardziej z naszego codziennego języka. Dlaczego tak się dzieje? A dlatego m.in. że zadufaliśmy się w sobie, bo rośnie w nas poczucie samowystarczalności – mówił bp Marcinkowski.  

Pielgrzymka zakończyła się Koronką do Miłosierdzia Bożego przy pomniku pomordowanych podczas II wojny światowej. – Akcja Katolicka wyznacza sobie za cel i zadanie wcielać Chrystusa wszędzie tam, gdzie się da. Biskupi męczennicy wnieśli bardzo wiele w życie naszej diecezji i w samą AK. Ta pielgrzymka to wyraz wdzięczności ale też pielęgnowanie kultu poprzez pogłębianie nauczania – mówiła Danuta Janicka, prezes AKDP w rozmowie z GN. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama