Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W setną rocznicę "Kadrówki"

W obchody setnej rocznicy utworzenia przez Józefa Piłsudskiego 1. Kompanii Kadrowej włączył się Związek Piłsudczyków Okręg Ciechanów.

W niedzielę 3 sierpnia w kościele farnym została poświęcona urna z ziemią z pola bitwy 1920 roku pod Sarnową Górą k. Ciechanowa. 4 sierpnia delegacja Związku Piłsudczyków złoży urnę na krakowskim Kopcu Piłsudskiego.

Uczestnicy niedzielnej uroczystości zorganizowanej przez Związek Piłsudczyków złożyli także kwiaty pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego i tablicą upamiętniającą jednego z ułanów Pierwszej Kompanii Kadrowej Ludwika Kmicic-Skrzyńskiego, który w II Rzeczypospolitej był jednym z dowódców stacjonującego w Ciechanowie 11. Pułku Ułanów Legionowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma