Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gotowi do drogi

W parafii Dąbrowa trwają czterodniowe rekolekcje, w których bierze udział dwadzieścia osób ze wspólnoty Laboratorium Wiary i z grupy Teatr Trzeciego. Już w piątek sami rozpoczną akcję ewangelizacyjną na ulicach 6 polskich miast.

Dąbrowa, 22.07.2014   Dąbrowa, 22.07.2014
Reżyser i aktor Adam Łoniewski przygotowuje z młodzieżą z Teatru Trzeciego etiudy teatralne na wyjazd ewangelizacyjny
Agnieszka Małecka /Foto Gość
To właściwie rekolekcje, warsztaty ewangelizacyjne i teatralne w jednym. - Robimy wyjazdowy projekt ewangelizacyjny „Świadomość”, ale najważniejsze są te cztery dni, które tutaj spędzamy i to, co tutaj się zdarzy, podczas warsztatów, Mszy św., wspólnych obiadów i zabawy. Dopiero to się przełoży na drugi etap naszego wyjazdu. Bez tego zdarzenia tutaj, bez tego spotkania z Bogiem, nie mamy po co jechać w Polskę - zauważa Joanna Bartnicka, jedna z osób koordynujących przedsięwzięcie.

Rekolekcje prowadzi ks. Jacek Gołębiowski, opiekun związanej z płocką parafią św. Jadwigi wspólnoty Laboratorium Wiary i proboszcz parafii w Dąbrowie, natomiast warsztaty teatralne odbywają się pod kierunkiem Adama Łoniewskiego, aktora, reżysera i opiekuna Teatru Trzeciego. Uczestnicy tych rekolekcji i całego projektu podzieleni są na dwie grupy; część z nich bierze udział w próbach etiud, natomiast animatorzy „Laboratorium Wiary” przygotowują się do roli ewangelizatorów.

- To są też takie techniczne warsztaty. W momencie, gdy wychodzimy do ludzi, to z jednej strony chcemy rozmawiać o doświadczeniu Pana Boga w swoim życiu, ale z drugiej strony, żeby nie być gołosłownym, musimy się opierać na Piśmie św. - wyjaśnia Asia.

- Teatr ma być tą pierwszą formą kontaktu podczas ewangelizacji na ulicach, bo on przyciąga uwagę. Potem będą się włączać ewangelizatorzy - dodaje Paweł Kolczyński, jeden z trójki koordynatorów projektu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama