Nowy numer 43/2020 Archiwum

Niedziela pielgrzyma

W całej diecezji w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła podawano informacje i zachęcano do udziału w 33. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Specjalne słowo skierował również bp Piotr Libera.

"6 sierpnia wyruszy ze Wzgórza Tumskiego w Płocku po raz kolejny Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Kieruję do Was wszystkich gorącą zachętę do podjęcia pątniczego trudu i zapraszam do udziału w tegorocznych 'rekolekcjach w drodze'.

Ze szczególnym zaproszeniem zwracam się do młodzieży, o której św. Jan Paweł II mówił: 'Wy jesteście nadzieją świata, narodu, Kościoła… Jesteście moją nadzieją!'.

Proszę również wszystkich chorych, ludzi w podeszłym wieku i tych, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo, aby włączyli się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wasza modlitwa, jak również osobiste świadectwo cierpienia i trudy życia codziennego są cennym darem składanym Bogu, a dla pielgrzymów siłą i pomocą w wędrówce.

Podczas 33. Pielgrzymki będziemy nieść ze sobą do tronu Pani Jasnogórskiej intencje bliskie naszemu sercu, nasze troski i radości, ufając w Jej niezawodne orędownictwo. Nade wszystko jednak pragniemy w tym roku dziękować naszej Matce i Królowej za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Modlitwą obejmiemy również trwające prace 43. Synodu Diecezji Płockiej.

Zapraszam Was na pątniczy szlak! Bądźcie pewni mojej modlitwy! Każdego dnia ofiaruję dziesiątkę Różańca świętego w intencji naszej pielgrzymki diecezjalnej. Z serca wszystkim błogosławię" – napisał biskup płocki w słowie zachęty, które było odczytywane we wszystkich kościołach diecezji w pierwszą niedzielę wakacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama